Pożegnanie Pani Dyrektor Agnieszki Depty

21 lipca 2015r. odeszła Ś.P. Agnieszka Depta, Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie w latach 1988 - 2011. Pożegnaliśmy Ją 24 lipca podczas uroczystości żałobnych w Łubkach.
Na zawsze pozostanie w naszych sercach.

Byłem u Ciebie w te dni przedostatnie
Nie docieczonego wątku
Pełne, jak Mit,
Blade - jak świt...
- Gdy życia koniec szepce do początku:
"Nie stargam Cię ja -- nie! -- Ja, u-wydatnię!..."

(C.K. Norwid)

Agnieszko!

Tak trudno pogodzić się z myslą, że nie ma Ciebie już wśród nas.
Należałaś do tych wyjątkowych osób, których nieobecnośc daje się głęboko odczuć.
Umiałaś kochać ludzi, byłaś zawsze wrażliwa na ich potrzeby, wielu bardzo pomogłaś w trudnych chwilach życiowych i zawodowych, a przede wszystkim kochałaś swoją placówkę, Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją", którym kierowałaś nieprzerwanie przez 23 lata wnosząc swoją energię, pasję i miłośc do świata kultury i sztuki. Młodzieżowy Dom Kultury był dla Ciebie całym światem, wspierałas wszystkie inicjatywy podnoszące prestiż Placówki. Pielęgnowałaś u młodych ludzi wartości uniwersalne takie jak: dążenie do doskonałości, patriotyzm, uczciwość, dobre wychowanie. Zabiegałaś o to, by młodzież i dzieci mogły rozwijać swoje talenty w komfortowych warunkach
i w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Angażowałaś się z pasją dając wiele od siebie i inspirując innych.

Z głębokim żalem, ale też z niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o Twoim odejściu, pisząc te słowa co chwilę poprawiamy czas przeszły na terażniejszy, ale przecież... Ci, których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość to nieśmiertelność, a "Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci". (W. Szymborska)

Dlatego nie mówimy żegnaj, tylko do zobaczenia, bo wierzymy, że się kiedyś spotkamy.

Twoi przyjaciele z MDK "Pod Akacją"

Komentarze są wyłączone dla tego artykułu